Twitter, Çıkartmalar ve ‘Twemojiler’ ile Filolara İlk Görsel Araçları Ekledi

Twitter’ın Hikayeler versiyonu – ‘kısacık’ fikirler için ‘Filolar’ olarak adlandırılır – Instagram veya Snapchat Hikayeleri ile hemen hemen aynıdır, ancak eğlenceli düzenleme araçları ve AR efektlerinin ek katılım seçenekleri yoktur. Ancak, platform içinde başka bir bağlantı yüzeyi sağlıyor ve Filolar, zaman çizelgesinin en üstünde, bazı birinci sınıf uygulama içi gayrimenkulleri işgal ediyor.

Bu nedenle, denemeye değer olabilir – ve bu hafta Twitter , Japonya’daki Filolar için yeni ‘Twemoji’ etiketleriyle Filo seçeneklerinizi genişletmek için ilk adımları attı . 

Burada görebileceğiniz gibi, Fleets bestecisindeki gülen yüz simgesine dokunarak erişebileceğiniz yeni çıkartma tepsisi, kullanıcıların resimleri veya video gönderileri için doğru çıkartmayı bulmalarına yardımcı olmak için bir arama seçeneği sağlarken, Twemoji çıkartmaları Filo çerçevenize eklendiğinde bir ruh hali aktarmanıza yardımcı olur.

Elbette, metin aracındaki emoji düğmelerini kullanarak bu Twemoji reaksiyonlarını zaten kopyalayabilirsiniz. Bununla birlikte, çıkartmalar daha organik ve katmanlı bir varyasyon ekliyor, bu da etrafta dolaşıp daha özgürce yerleştirebiliyorsunuz.

Filolarda sonunda bunun gibi daha fazla görsel araç elde etmemiz kaçınılmaz görünüyor ve muhtemelen AR işlevselliği de düşünebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, Twitter, diğer platformlarda mevcut olan geliştirmelerle birlikte, zaten çok gelişmiş ve her geçen gün gelişiyor. 

Twitter  geçen yıl Chroma Stories’inarkasındaki ekip olan Chroma Labs’ı satın aldı. Bu uygulama, kullanıcıların Hikayeler içeriklerine bir dizi stilistik çerçeve ve filtre seçeneği eklemesini sağladı.

Satın alma sırasında, Twitter’da benzer araçların eklenmesi çok basit görünüyordu, ancak henüz bunların geldiğini görmedik.

Bu yeni çıkartmalar, bu yöndeki ilk adım olabilir – başka bir cephede, Twitter ayrıca yeni ses Alanlarını Fleets araçlarına daha da dahil etmek istiyor. 

Spaces için beta test havuzundaki kullanıcılar artık işlev çubuğunu “Space” e kaydırarak Fleets besteci seçeneklerinden bir ses Alanı oluşturabilirler.

Bu, özellikle Spaces’ın bir genişlemesi ve Filolarla ilgili değil. Ancak yine de, daha fazla kullanıcıyı Fleets bestecisini etkinleştirmeye yönlendirerek, süreç içinde daha fazla dikkate alınmasını sağlayabilir.

Filoların bir şey haline gelip gelmeyeceğini söylemek için henüz çok erken, ancak belirtildiği gibi, birinci sınıf yerleşime sahipler ve Spaces’ın artan ilgisi onları daha fazla dikkate alabilir. Görsel iyileştirmeler ve efektler onu başka bir düzeye taşıyabilir ve yakında bir süre sonra gelebilirler.

Filo etiketleri artık Japonya’daki iOS kullanıcıları için mevcuttur. Henüz bir genişleme hakkında bilgi yok.

Tavsiye Edilen Yazılar