Yandex Navigasyonu diğer navigasyon uygulamalarından ayıran birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Hızlıca özelliklerine değinecek olursak; trafik fonksiyonu, ücretsiz bir uygulama olması, veriyi doğru okuması, güncel olması, sesli arama özelliği olması, sosyal iletişim imkanı vermesi gibi özelliklerini sıralayabiliriz.

Dijital reklam alanında ilkleri gerçekleştiren Yandex Navigasyon, birçok firma ve marka tarafından reklam vermek için oldukça fazla tercih ediliyor. Sesli yönlendirme yapan reklam özelliği sayesinde, reklam vermek isteyen firmalar rota üzerinde bulunan mağazalarını veya konumlarını Yandex Navigasyon üzerinden kullanıcılara kolayca sunabiliyor. Mobil kullanıcılar aradıkları mekanlara bu sesli yönlendirme yapan reklam özelliği sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Markanızın hali hazırda bir hedef kitlesi varsa kullanıcılar markanızın adres ve telefon bilgilerini de anlık olarak görebiliyorlar.

Mobil kullanıcılar ister araç içinde olsun ister yaya halde olsun, sesli reklam özelliği sayesinde uygulama tarafından sesli yönlendirmeler yapılıyor ve aynı zamanda uygulama tarafından kullanıcılara markanızın veya işletmenizin adı da söylüyor.

Mobil kullanıcılar reklam veren marka ve işletmelerin güncel bilgilerine anında ulaşmış oluyorlar.

Günümüzde akıllı telefon kullanımının giderek arttığı bu günlerde, Yandex Navigasyon Mobil Reklam uygulamaları kullanıcıların karşısına daha çok çıkmaya devam edecektir. Şüphesiz ki, bu reklamlar markanıza veya işletmenize rekabet ortamında daha sağlam bir yer edinmenizi sağlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir nokta da Yandex Navigasyon reklamlarını yayınlamadan önce içinde bulunduğunuz sektörde neler olup bittiğini ve rakip firmaların neler yaptığını çok iyi analiz etmeniz gerekir. Doğru hedef kitleye ulaşabilmeniz için de marka veya işletmenizin ana temel özelliklerini ön plana çıkartacak bir mesaj ile reklamınızı yayınlamanız sizin yararınıza olacaktır.